Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Szkoła Podstawowa w Bodzewie

Dziennik elektroniczny

Pierwsza pomoc

Pogoda

Szkoła w obiektywie


Instytucje


Statystyki

Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

Projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” związany jest z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni. W ramach projektu zachęca się rodziców do aktywności w sferze profilaktyki bezpieczeństwa w Internecie, uczniów do odpowiedzialnych zachowań w sieci, a także rozwija się potrzebne do tego kompetencje. Projekt przedstawia systemowe rozwiązania, które pomagają lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i nauczenia ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych.

więcej...

Krok od awansu

Dnia 18.10. 2017 w Pępowie odbyły się eliminacje do finału rejonu w halowej piłce nożnej szkół podstawowych, o jedno miejsce walczyły zespoły z pięciu szkół . Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Najistotniejszym  okazał się pierwszy mecz z  triumfatorami  turnieju chłopcami z Pępowa . Już w pierwszej minucie  straciliśmy bramkę  którą mimo kilku znakomitych sytuacji nie udało się odrobić.

więcej...

Wycieczka na lotnisko

Dnia 16.10.2017 uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę na lotnisko Ławica. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Każdy uczestnik wycieczki został potraktowany jak pełnoprawny uczestnik lotu samolotem. Zakup biletu, a potem odprawa paszportowa,  dostarczyło uczestnikom wielu emocji. Pobyt w poczekalni klasy biznes i posiłek w jednej z restauracji lotniska, obserwacja ludzi wsiadających do samolotu, start i lądowanie potężnych maszyn zachwyciło naszych uczniów.

więcej...

Skąd się wzięły nazwy naszych wsi?

13 października w naszej szkole miało miejsce pamiętne wydarzenie… po raz pierwszy odwiedzili nas Biskupianie – przedstawiciele sąsiadującego z nami mikroregionu folklorystycznego. Na początku uczniowie biorący udział w projekcie „Poznajemy dorobek kulturowy regionu i bogactwo naszej Małej Ojczyzny” przedstawili najważniejsze informacje o Biskupiźnie, zaśpiewali hymn biskupiański „Pługu mój pługu” i pieśń „Krobia”.

więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób związani są ze szkołą – nauczycieli, pracowników szkoły, ale także w pewnym sensie, uczniów i rodziców. Skoro tzw. Dzień Nauczyciela przypadał w bieżącym roku w sobotę, Samorząd Uczniowski postanowił wprowadzić nastrój świąteczny już w piątek. Podczas przygotowanej samodzielnie przez uczniów akademii, można było zapoznać się z typami pedagogów oraz z ofertą „pomocy edukacyjnych”.

więcej...

Dzień Zwierząt

Jak co roku uczniowie naszej szkoły, włączają się aktywnie w obchody Dnia Zwierząt. W tym roku każda klasa przygotowała dla czworonożnych pupili kość, na której zostały wypisane marzenia psów. Potem kości zawisły na szkolnym korytarzy tworząc łańcuch dobroci. W ten sposób chcieliśmy uświadomić uczniom, że łańcuch dla psa jest rzeczą zbędną. Ogranicza jego swobodę i wolność.

więcej...

Tydzień Zdrowia i Urody w SP Bodzewo

Październik w szkole w Bodzewie rozpoczęliśmy i zdrowo, i pięknie, gdyż w dniach 3.10. – 5.10. uczniowie brali udział w zajęciach przygotowanych w ramach Tygodnia Zdrowia i Urody. W ubiegłym roku po raz pierwszy w szkole zorganizowano Tydzień Aktywności, któremu patronowało hasło – sport; w tegorocznym, skupiono się na propagowaniu zdrowego odżywiania i gotowania oraz dbałości o estetyczny i zadbany wygląd.

więcej...

Dzień Chłopca

30 września to dzień, na który czekają chłopcy – ci młodsi, ci starsi i ci zupełnie dorośli, ponieważ życzenia i upominki okazji ich święta z pewnością sprawiają przyjemność bez względu na wiek. To właśnie Dzień Chłopca był okazją, by dziewczęta zadecydowały, którzy z ich kolegów zasługują na zaszczytne miano Mister 2017.


więcej...

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w szkole w Bodzewie

Tradycją stało się już, że Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wlkp. w Bodzewie aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W piątek, 29 września 2017 r. już po raz trzeci w szkole obchodzony był VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, której pomysłodawcą jest Polak Andrzej Grabowski, autor kart do nauki tabliczki mnożenia.

więcej...

Próbny alarm przeciwpożarowy

W dniu 20 września  2017 roku w szkole rozległ się dźwięk dzwonków sygnalizujący pożar. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły opuścili budynek zgodnie z zasadami ewakuacji. Na każdym piętrze budynku umieszczone są plany ewakuacyjne, z którymi uczniowie oraz nauczyciele są zapoznani. Ćwiczenia te mają na celu sprawne i bezpieczne opuszczenie budynku przez wszystkie osoby przebywające na jego terenie w czasie zagrożenia pożarowego.

więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.